Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2015-2016

W sobotę, 12 września, w rezydencji ambasadora RP odbyło się spotkanie z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2015-2016 w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym w Rabacie.

Tym razem - wyjątkowo, uroczystość miała nie tylko szkolny charakter, ale stała się także okazją do poznania nowych gospodarzy rezydencji - ambasadora Marka Ziółkowskiego oraz jego małżonki Ewy Ziółkowskiej.

Na spotkaniu obecna była także nowa opiekun szkoły - Lidia Milka-Wieczorkiewicz, konsul RP.

Po części oficjalnej, na którą obok tradycyjnego odśpiewania polskiego hymnu, powitania zebranych przez ambasadora, konsula i kierownika Szkoły Polskiej w Rabacie oraz odczytaniu listu Minister Edukacji Narodowej złożył się także krótki program artystyczny, przygotowany przez najmłodszych uczniów oraz rodziców, zebrani goście, korzystając z uprzejmości gospodarzy, mieli okazję podzielić się wspomnieniami z wakacji. Jak zwykle nie zabrakło także pyszności przygotowanych specjalnie na tę okazję według polskich receptur. Mamy uczniów, pod przewodnictwem gospodyni rezydencji Ewy Ziółkowskiej skorzystały z okazji, aby już teraz zaplanować menu na grudniowe spotkanie przy choince. Uczniom, rodzicom i nauczycielom Szkolnego Punktu Konsultacyjnego życzymy, aby cały nowy rok szkolny obfitował w sukcesy i upływał w podobnej - pełnej sympatii i uśmiechu atmosferze.

Rozpoczecie roku szkolnego 2015-2016