Mikołajki oraz warsztaty plastyczne dla dzieci z SPK w Rabacie

W tym roku miało ono szczególny charakter ponieważ zamiast tradycyjnych jasełek, odbyły się warsztaty literacko – plastyczne poprowadzone przez parę artystów z Krakowa, Łukasza Dębskiego – prozaika i poetę oraz Annę Kaszubę –Dębską, malarkę, ilustratorkę książek i autorkę filmów animowanych.

Podczas warsztatów dzieci pracowały w grupach.

Grupa literacka prowadzona przez Łukasza Dębskiego tropiła niczym rasowi detektywi skarby literatury, zapoznawała się z tajnikami warsztatu pisarza, uczestniczyła w konkursie szybkiego czytania wierszyków łamiących języki.

Grupa plastyczna pod przewodnictwem pani Anny tworzyła wspólnie wielką książkę, odczytaną później przez mamy młodych artystów, zaangażowane w projekt co najmniej tak samo jak ich pociechy.

Radość, emocje i owoce warsztatowej pracy uwieńczone zostały na wspaniałym wspólnym zdjęciu.

Po twórczej pracy nadszedł czas na emocje związane z wizytą Mikołaja, który tym razem przybył do nas z dalekiej północy i jak zawsze obdarował dzieci wspaniałymi prezentami. A jeszcze później mieliśmy okazję wspólnie pokolędować. Mury Rezydencji rozbrzmiały słowami pięknych polskich kolęd, z akompaniamentem fortepianu: Lulajże Jezuniu, Wśród nocnej ciszy, Hej maluśki, maluśki i innych.

Zwieńczeniem gwiazdkowego spotkania była wspaniała uczta. I znów jak zawsze nie zabrakło tradycyjnych polskich przysmaków wigilijnych: zupy grzybowej, serników i serniczków, pierników i pierniczków oraz wielu innych wspaniałości.

Tradycją spotkań w Rezydencji stała się ciepła , serdeczna, pełna przyjaźni, prawdziwie rodzinna atmosfera zawsze im towarzysząca.

Takiej atmosfery życzymy państwu w święta i w całym nadchodzącym Nowym Roku.